Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Bytnicy został wyznaczony Inspektor ochrony danych w osobie Pan Bogdan Spętany, z którą można się kontaktować na adres poczty elektronicznej – inspektor@cbi24.pl

Aktualności

10 sierpnia 2012 14:23 | Aktualności

Zapraszamy na V Festiwal Kultury Łowieckiej w Bytnicy

 

Zapraszamy na V FESTIWAL KULTURY ŁOWIECKIEJ W BYTNICY- 18 sierpnia
 
   

 

 

Tegoroczny Festiwal Kultury Łowieckiej odbędzie się w sobotę 18 sierpnia w Bytnicy. Będzie to jednodniowa impreza integrująca mieszkańców regionu oraz środowiska łowieckie i przyrodnicze z Polski i Niemiec. Festiwal jest realizowany przez Gminę Bytnica w partnerstwie z Nadleśnictwem Bytnica oraz stowarzyszeniem łowieckim z Niemiec Jagdverband Spree-Neiβe/Cottbus e.V.

Głównymi atrakcjami Festiwalu będzie bogaty program artystyczny nawiązujący do tematyki łowieckiej, degustacja specjalnie przygotowanych potraw myśliwskich oraz pokazy trofeów i sprzętu myśliwskiego. Tego dnia swoją twórczość przedstawią lokalni artyści, rękodzielnicy i muzycy. Każdy gość może spróbować specjałów kuchni myśliwskiej, przygotowanych specjalnie na tę okazję, wśród których będzie można znaleźć pieczone dziki, kiełbasy, szynki, gulasz czy bigos. Obejrzeć można także  wystawę trofeów myśliwskich w przygotowanej do tego celu galerii oraz pokazy malarstwa o tematyce ściśle związanej kulturą łowiecką. Tego dnia ma także miejsce międzynarodowy koncert muzyki myśliwskiej, gdzie na przygotowanej do tej ceremonii scenie odbędą się koncerty zespołów łowieckich, pokazy gry na rogach, pokazy wabienia zwierzyny oraz pokazy sygnalistyki łowieckiej. Pokazy wabienia wykona Mistrza Polski 2012 i Wicemistrza Europy. W tegorocznej edycji Festiwalu największą atrakcją będzie koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka oraz pokaz myśliwskiej muzyki PARFORCE w wykonaniu zespołu z Francji.

 

    Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”

 

 

Artykuł przeczytano: 2012 razy WydrukujDo góry