Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Bytnicy został wyznaczony Inspektor ochrony danych w osobie Pan Bogdan Spętany, z którą można się kontaktować na adres poczty elektronicznej – inspektor@cbi24.pl

Aktualności

03 września 2012 15:11 | Aktualności

V Festiwal Kultury Łowieckiej - relacja

 

18 Sierpnia w Bytnicy odbył się V Festiwal Kultury Łowieckiej.  Festiwal już od 5 lat organizowany jest w miejscowości Bytnica i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na festiwal przyjechało około 3-4 tysięcy gości z całego kraju, z Niemiec oraz z Francji.

Organizatorami imprezy byli: Gmina Bytnica, Nadleśnictwo Bytnica oraz Partner niemiecki stowarzyszenie Jagdhornbläsergruppe "Waldeslust" Peiz.

Głównymi atrakcjami Festiwalu był bogaty program artystyczny nawiązujący do tematów łowieckich gdzie na specjalnie przygotowanej scenie odbyły się występy m.in. Zespołu przy Nadleśnictwie Babimost, Fanfary Lubuskie przy Polskim Związku Łowieckim oddział w Zielonej Górze, Zespołu przy Nadleśnictwie w Bytnicy oraz występy zespołów z Niemiec. Ponadto podczas występów odbyły się pokazy gry na rogach, pokazy wabienia zwierzyny, pokazy sygnalistyki łowieckiej wykonane m.in. przez Mistrza Polski 2012 i Wicemistrza Europy oraz niezwykle efektowne pokazy sokołów.

Wielką atrakcją był koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu zespołu reprezentacyjnego Polskiego Związku Łowieckiego pod kierownictwem Mieczysława Leśniczaka oraz pokaz myśliwskiej muzyki PARFORCE w wykonaniu zespołu z Francji.

Jak co roku atrakcją Festiwalu wzbudzającą ogromne zainteresowanie była degustacja potraw myśliwskich, gdzie wszyscy goście za darmo mogli spróbować szynki i kiełbasy z dzika, bigosu myśliwskiego oraz pieczonych dzików.

Wielką gratką  dla miłośników łowiectwa była specjalnie zaaranżowana, bogata ekspozycja trofeów łowieckich gdzie m.in. można było podziwiac  prawdziwego niedźwiedzia oraz wilka.

Na ekspozycjach przygotowanych przez polskie i niemieckie koła łowieckie mogliśmy zobaczyć pokazy trofeów i sprzętu myśliwskiego oraz gadżety związane z myślistwem  i wziąć udział w konkursach na temat wiedzy przyrodniczej oraz wypróbować swoich sił na trenażerze strzeleckim.

Koncerty jak i cały Festiwal zebrały jak najlepsze oceny wśród zgromadzonych gości, którzy zapewniali, że zaszczycą nas swoją obecnością w przyszłorocznej, szóstej już edycji Festiwalu.

  

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa”.

Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość

Artykuł przeczytano: 3019 razy WydrukujDo góry

V Festiwal Kultury Łowieckiej - Bytnica 2012