Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Bytnicy został wyznaczony Inspektor ochrony danych w osobie Pan Bogdan Spętany, z którą można się kontaktować na adres poczty elektronicznej – inspektor@cbi24.pl

Aktualności

01 lipca 2019 13:30 | Aktualności

Wnioski - SUSZA 2019

Urząd Gminy Bytnica informuje, że rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku suszy w uprawach rolnych, mogą składać wnioski o oszacowanie szkód do Wójta Gminy Bytnica. Oszacowania szkód dokona Komisja ds. szacowania szkód powołana przez Wojewodę Lubuskiego.

Na dzień 01 lipca 2019 r. w raportach Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dla gminy Bytnica wskazano rodzaje upraw, które kwalifikują się do szacowania strat: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki i rośliny strączkowe na niżej wymienionych kategoriach gleb:

- kategoria gleby I – zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, rzepak i rzepik, tytoń, warzywa gruntowe, krzewy owocowe, drzewa owocowe, truskawki i rośliny strączkowe,

- kategoria gleby II - zboża ozime, zboża jare, rzepak i rzepik, krzewy owocowe, truskawki i rośliny strączkowe,

- kategoria III –  zboża jare.

 

Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Bytnica w sekretariacie lub w pokoju nr 2.

 W przypadku wystąpienia szkód w uprawach innych niż w/w oraz uwzględnieniem w dalszych raportach IUNG pozostałych roślin, obowiązkiem rolnika jest zgłoszenie oraz uzupełnienie wniosku o pozostałe straty.


Bieżący raport publikowany jest na stronie internetowej: 

http://www.susza.iung.pulawy.pl/tabele/0802032/

 

 

Artykuł przeczytano: 572 razy WydrukujDo góry