Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Bytnicy został wyznaczony Inspektor ochrony danych w osobie Pan Bogdan Spętany, z którą można się kontaktować na adres poczty elektronicznej – inspektor@cbi24.pl

Jezioro Gryżyńskie

Jezioro Gryżyńskie należy do najczystszych i najpiękniej położonych akwenów Środkowego Nadodrza. Znajduje się ono w północnej części malowniczego Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego.  Akwen nie ma żadnego powierzchniowego dopływu, kontaktuje się jednak w dużym stopniu z wodami podziemnymi. Pod wzglądem rybackim jest to jezioro, które pomimo niewielkiej powierzchni należy zaliczyć do typu sielawowego, gdyż gatunek ten tworzy w nim rodzimą rozmnażającą się populację.  W jego wodach występuje ponadto większość pospolitych, krajowych gatunków ryb jeziorowych.  Akwen znany jest, przede wszystkim z połowów ogromnych leszczy. Największy, oficjalnie zgłoszony okaz tego gatunku warzył ponad 5 kg. Ponadto łowione są tu liny, węgorze, duże okonie, płocie, wzdręgi, szczupaki, kilkunastokilogramowe karpie, największe z nich miały ponad 30 kg.
Nad jeziorem Gryżyńskim znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy malowniczo wkomponowany w Gryżyński Park Krajobrazowy, z dużą piaszczystą plażą, otoczony rezerwatami przyrody. Na terenie ośrodka jest strzeżone kąpielisko, ogrodzone 100-metrowym pomostem, wypożyczalnia sprzętu wodnego, rekreacyjna ścieżka zdrowia.

www.osrodekgryzyna.pl

Więcej o jeziorze Gryżyńskim - kliknij tutaj

Jezioro Gryżyńskie