Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Bytnicy został wyznaczony Inspektor ochrony danych w osobie Pan Bogdan Spętany, z którą można się kontaktować na adres poczty elektronicznej – inspektor@cbi24.pl

Aktualności

13 marca 2020 10:51 | Aktualności

Informacje dla Mieszkańców w zw. z wystepującym zagrozeniem dot. zakażenia koronawirusem

Szanowni Państwo, w związku z występującym zagrożeniem dot. zakażenia koronawirusem, podajemy najważniejsze informacje dla Mieszkańców:

SZKOŁY

  • W terminie 16 – 25 marca w Zespole Edukacyjnym ( przedszkola, szkoła) zostają odwołane zajęcia.
  • Zgodnie z przyjętą specustawą dotyczącą koronawirusa rodzicom dzieci do lat ośmiu przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni . Aby go uzyskać wystarczy wypełnienie oświadczenia dostępnego na stronie ZUS-u i przekazanie go pracodawcy.
  •   dyrektor, wychowawcy i nauczyciele są proszeni o zachowanie kontaktu z uczniami i ich rodzicami w sposób zdalny tj. z wykorzystaniem dziennika elektronicznego.
  • Zamknięta zostaje  sala gimnastyczna.
  • Apelujemy do Rodziców, by przestrzegali zasad kwarantanny i nie przebywali z dziećmi w większych skupiskach ludzi takich jak place zabaw, obiekty sportowe i rekreacyjne, imprezy rodzinne. Prosimy o nie traktowanie przerwy w nauce jako dodatkowych ferii.

MIESZKAŃCY

  • Apelujemy do wszystkich Mieszkańców o przestrzeganie zaleceń wszystkich służb. 
  • Zwracamy się z prośbą o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi pomocy, tak by nasi sąsiedzi, znajomi i bliscy nie zostali sami w obliczu trudnej dla wszystkich sytuacji.

URZĄD GMINY  W BYTNICY  I PODLEGŁE JEDNOSTKI

  • Funkcjonowanie Urzędu zostanie dostosowane do aktualnej sytuacji i objęte specjalnymi procedurami. Bardzo prosimy o ograniczenie kontaktów bezpośrednich i załatwianie spraw telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem platformy ePUAP, a także o dokonywanie wpłat przelewami elektronicznymi ( kasa urzędu od 16 do 25.03. jest zamknięta)
  • Wytyczne dotyczące zapobiegania zakażeniu oraz postępowania w przypadku jego wystąpienia, a także bieżące komunikaty służb dostępne są na ich stronach internetowych (m.in. www.gis.gov.pl .   Zachęcamy do zapoznania się z nimi i ich ścisłego stosowania.

Przypominamy także o infolinii NFZ. Pod numerem 800-190-590 przez całą dobę uzyskają Państwo informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.
W razie podejrzenia zakażenia koronawirusem dostępne są nr telefonów:
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną: tel. 68-3838077, 3835370  całodobowo 601273908

Informacja o zamknięciu instytucji kultury – Gminna Biblioteka Publiczna ( Bytnica , Budachów)

W związku z decyzją podjętą przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o  zamknięciu instytucji kultury, w tym bibliotek publicznych – od 12 marca br. Gminna Biblioteka będzie nieczynna do 25 marca br.

Artykuł przeczytano: 474 razy WydrukujDo góry