Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Bytnicy został wyznaczony Inspektor ochrony danych w osobie Pani Kingi Zduńskiej, z którą można się kontaktować na adres poczty elektronicznej – inspektor@cbi24.pl

IMPREZY W 2018 ROKU

Festyn Ruskich Pierogów – odbywający się każdego roku w trzecią sobotę czerwca to jedna z największych imprez w regionie, która ściąga do miejscowości ponad 5000 gości. Znane w całym województwie i nie tylko "Budachowskie pierogi", przygotowane według własnej receptury przez tutejsze koło gospodyń rozchodzą się co roku w ilości ponad 20 tys. sztuk. Ruskie Pierogi to nasz produkt regionalny. Pierogi robione są według receptury gospodyń z Budachowa i cieszą podniebienia wielu smakoszów nie tylko podczas festynu w Budachowie ale również podczas imprez odbywających się w całej Polsce i za granicą.

Festiwal Kultury Łowieckiej w Bytnicy - jest to jednodniowa impreza integrująca mieszkańców regionu oraz środowiska łowieckie i przyrodnicze z Polski i Niemiec.  Festiwal jest realizowany przez Gminę Bytnica w partnerstwie z Nadleśnictwem Bytnica oraz nimiecki związek łowiecki. Głównymi atrakcjami Festiwalu jest bogaty program artystyczny nawiązujący do tematyki łowieckiej, degustacja specjalnie przygotowanych potraw myśliwskich oraz pokazy trofeów i sprzętu myśliwskiego. Swoją twórczość przedstawiąją lokalni artyści, rękodzielnicy i muzycy. Każdy gość może spróbować specjałów kuchni myśliwskiej, przygotowanych specjalnie na tę okazję, wśród których będzie można znaleźć pieczone dziki, kiełbasy, szynki, gulasz czy bigos. Obejrzeć można także  wystawę trofeów myśliwskich w przygotowanej do tego celu galerii oraz pokazy malarstwa o tematyce ściśle związanej kulturą łowiecką. Tego dnia ma także miejsce międzynarodowy koncert muzyki myśliwskiej, gdzie na przygotowanej do tej ceremonii scenie odbędą się koncerty zespołów łowieckich, pokazy gry na rogach, pokazy wabienia zwierzyny oraz pokazy sygnalistyki łowieckiej. 

Święto Pieczonego Ziemniaka - Festyn odbywa się co roku w trzecią sobotę września w miejscowości Dobrosułów. Święto Pieczonego Ziemniaka, to festyn organizowany przez mieszkańców wsi Dobrosułów. Impreza, jedna z najbardziej popularnych w regionie gromadzi ogromną liczbę gości, a duża w tym zasługa bardzo bogatego i atrakcyjnego programu imprezy. W ramach festynu przeprowadzany jest konkurs na oryginalną i smaczną potrawę z ziemniaka, a na stoiskach gastronomicznych serwowane są wszelkiego rodzaju potrawy ziemniaczane, wśród których znajdują się słynne Dobrosułowskie Pierogi. Organizowane konkursy sportowo-rekreacyjne tematycznie także wiążą się z ziemniakami. Festyn obfituje w występy artystyczne, które kończy zabawa taneczna do samego rana. Podczas Festynu można nie tylko dobrze się bawić, ale również dobrze zjeść. Na licznych stoiskach gastronomicznych serwowane są najlepsze wiejskie potrawy oraz specjalnie przygotowane liczne przysmaki z ziemniaka. Imprezą towarzyszącą są Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krośnieńskiego  w Grzybobraniu. 

 

 

 

HARMONOGRAM

IMPREZ KULTURALNYCH I REKREACYJNYCH

W GMINIE BYTNICA NA 2018 ROK

TERMIN

NAZWA  IMPREZY

MIEJSCE  REALIZACJI

ORGANIZATOR

16.06.2018r.

XVI Budachowski Festyn Ruskiego Pieroga

Budachów

Sołectwo Budachów. Stowarzyszenie Miłośnicy Budachowa

18.08.2018r.

XI Festiwal Kultury Łowieckiej

Bytnica

Gmina Bytnica

Sierpień.2018r.

Dożynki Gminne

Budachów

Gmina Bytnica

15.09.2018r.

XXIV Święto Pieczonego Ziemniaka

Dobrosułów

Sołectwo Dobrosułów. Stowarzyszenie Miłośników Dobrosułowa

 

Imprezy cykliczne w Gminie