Aktualności

13 czerwca 2017 12:06 | Aktualności

Zapraszamy do Gryżyny na - II Festiwal Chrześcijański Hej! GODność - 23 - 25 czerwca 2017

Hej! GODność. Inny festiwal

 

II Festiwal Chrześcijański Hej! GODność w Gryżynie (k. Świebodzina) buduje swoją unikatową jakość, widząc ogromną potrzebę położenia nacisku na - dobrze pojętą – dumę z bycia chrześcijaninem i życia Ewangelią. Natchnieniem są dla organizatorów i uczestników słowa z kazania Leona I: „Poznaj swoją godność, chrześcijaninie!".

 

Wśród najważniejszych punktów Festiwalu są spotkania z gośćmi. Ich świadectwo pociągnie innych, inspirując uczestników festiwalu do lepszego, Bożego życia. W programie Festiwalu wezmą udział: o. Tomasz Nowak - dominikanin, znany kaznodzieja i autor książek, popularny w środowisku duszpasterskim „Wódz”; Wojciech Sumliński – najsłynniejszy w Polsce dziennikarz śledczy i autor książek, który zawsze przyznaje, że gdyby nie wiara w Boga, nie byłby w stanie „żyć”; ks. Tomasz Kancelarczyk – działacz pro-life, organizator największego w Polsce Marszu dla Życia, który odbywa się w Szczecinie; ks. bp Tadeusz Lityński – ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który objął patronat nad Festiwalem.

 

Podczas Festiwalu odbędą się również tematyczne panele i warsztaty. Każdego dnia wieczorem będzie można posłuchać dobrej muzyki z wartościami – na koncertach wystąpią zespoły: Muode Koty, Dla Nieba, Thataz, Rock and Fire.

 

Czas Festiwalu Hej! GODność będzie przesycony atmosferą Sacrum. Uczestnicy Festiwalu będą mogli wziąć udział w Eucharystii, wspólnej modlitwie, a także skorzystać z sakramentu pojednania i pokuty. Na terenie Ośrodka Anapausis będzie czynna kaplica – miejsce dla indywidualnej modlitwy, milczenia i adoracji.

 

Ponieważ Festiwal odbywa się w środku lasu, nad pięknym jeziorem, na terenie Ośrodka  Anapausis (z wieloma atrakcjami)  jest doskonałą okazją do tego, by dobrze odpocząć i nabrać sił do swojej własnej chrześcijańskiej drogi.

 

Info praktyczne.

23 - 25 czerwca 2017, Gryżyna (Ośrodek Anapausis), k. Świebodzina, diecezja zielonogórsko-gorzowska. Organizator: Fundacja Anapausis. Patronat: ks. bp Tadeusz Lityński – ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 

Więcej informacji: www.hejgodnosc.pl

 

plakat.jpg

Artykuł przeczytano: 1234 razy WydrukujDo góry